איך מגיעים?

אוטובוסים לעיר העתיקה: קווים 1, 3 אל הכותל או קו 38, לרובע היהודי כאשר בכולם יש לנסוע עד התחנה הסופית. ישנו קו 83 שמגיע עד הרובע אך התחנה היא אינה האחרונה שלו.

ברכב: ניתן לחנות בחניון קרתא (החניה בתשלום) או בחניון הר ציון, בנוסף יש חניה במתחם התחנה הישנה במסגרת 'חופשי לעיר העתיקה' (פרטים למטה).

בתוך העיר העתיקה:

מכיוון חניון קרתא - כ10 דקות הליכה: עולים במדרגות לכיוון שער יפו. משם ממשיכים לתוך השוק. מהשוק פונים ימינה לרחוב משגב לדך.
לאחר כ- 40 מטרים חפשו אותנו בצד ימין (מול האריות, אחרי המדרגות שפונות לרובע ושלט "תערוכת כלי המקדש" מעל הכניסה).

מכיוון הר ציון - כ-7 דקות הליכה: להיכנס לעיר העתיקה דרך שער ציון, ולרדת לכיוון החניון לתושבי הרובע לעבר הרובע היהודי. בתוך הרובע היהודי יש להגיע אל הרחבה המרכזית. את הרחבה יש לחצות באלכסון לכיוון בנק המזרחי, שם לפנות ימינה לרחוב תפארת ישראל. ממשיכים ישר ועוברים מספר חנויות עד שמגיעים אל המדרגות הרחבות היורדות אל הכותל המערבי. לפני המדרגות פונים ימינה לרח' משגב לדך. לאחר כ- 5 מטרים חפשו אותנו בצד ימין (7 מדרגות ,דלתות חומות גדולות ושלט "תערוכת כלי המקדש" מעל הכניסה).

מכיוון הכותל – כ-5 דקות הליכה: בקצה רחבת הכותל המערבי עולים במדרגות המרכזיות לכיוון הרובע היהודי. בקצה העליון של המדרגות פונים שמאלה לרח' משגב לדך. לאחר כ- 3 מטרים חפשו אותנו בצד ימין (שלט "תערוכת כלי המקדש" מעל הכניסה).

שימו לב!!!

יש לקחת בחשבון כי זמן ההגעה הוא בין 20-30 דקות ברגל מתחנת האוטובוס או מחניון ממילא עד למכון. אם מגיעים בהסעה או ברכב, יכול לקחת עד כשעה מהכניסה לירושלים ועד להגעה לעיר העתיקה.

כדאי לחשב זמני הגעה מראש, בכדי שתוכלו להגיע בזמן לסיורכם!

חופשי לעיר העתיקה: מהכניסה לירושלים נוסעים בעקבות הכנפיים.

שילוט הכוונה ייעודי המוביל עד לחניון מתחם התחנה הראשונה ובו כ 200 מקומות חנייה בתעריף יומי מוזל. ניתן להיעזר גם בתכנות ניווט כדוגמת Waze במילות חיפוש כדוגמת העיר העתיקה, הכותל, מתחם התחנה ו"חופשי לעתיקה".

האתר הרשמי של “המכון ללימוד מחקר ובנין המקדש” (ע”ר) - ספק מורשה של משרד הביטחון

  • Facebook Clean
רחוב משגב לדך 40, הרובע היהודי, העיר העתיקה, ירושלים
טלפון: 02-6264545, פקס: 153-2-6274529
דוא"ל: office@temple.org.il